VMware po polsku

Aria: orkiestracja środowiska IT

February 18, 2024 Piotr Kras Season 1 Episode 12
VMware po polsku
Aria: orkiestracja środowiska IT
Show Notes Chapter Markers

Aby dany utwór przy każdym wykonaniu brzmiał tak samo potrzebny jest zapis nutowy dla każdego instrumentu oraz dyrygent, który będzie kierował wykonaniem utworu przez każdego członka orkiestry.

Aria Automation pełni w środowisku IT rolę dyrygenta i zapisów nutowych dla każdego instrumentu. Wiec jeżeli chcemy w ten sam, powtarzalny sposób zbudować serwer wirtualny, przypisać polityki storage, nadać i przypisać adresację, przepuścić ruch sieciowy itd.  to potrzebujemy Arii Automation. Aria może automatyzować i orkiestrować (różnicę tych również wyjaśniamy) infrastrukturę (np.: tworzenie, kasowanie, rozszerzanie, zmniejszanie, włączanie), procesy (np.: zakładanie użytkowników i kont, zarządzanie certyfikatami), aplikacje (np.: tworzenie baz danych, zarządzanie wydajnością, deployment),  testy (środowiska testowe tworzenie, kasowanie, kopiowanie). Jej zastosowanie ogranicza jedynie nasza wyobraźnia.
Aria Automation jest przyjacielem działów Compliance i Bezpieczeństwa, bo wszytko jest tworzone w powtarzalny, zatwierdzony, spójny sposób, więc nie ma mowy o pomyłkach. Jak zmieniamy jakiś proces w firmie czy jakieś zasady compliance, to zmieniamy "nuty" i od tego momentu wszytko działa zgodnie z wymaganiami i mamy dokumentację każdego przebiegu.

W  tym odcinku ponownie moim gościem jest Paweł Orzechowski, który reprezentuje naszego wyjątkowego partnera firmę Indevops.  Ostanio z Pawłem rozmawialiśmy o Arii Operation.
Paweł i jego zespół specjalizują się w implementacji, konfiguracji, dostosowaniu rozwiązań z rodziny Aria Operation i Automation, aby Klienci mogli widzieć, mierzyć, monitorować, analizować, orkiestrować swoje środowisko i usługi end-to-end. Z ogromną przyjemnością zapraszam do wysłuchania podcastu z praktykiem. 

Wprowadzenie i nowa oferta VMware
Wtyczki - rozszerzenie zakresu monitorowania
Benefit 1 - standaryzacja
Benefit 2 - obserwacja zmian
Benefit 3 - zarządzanie pojemnością, kontrola kosztów
Benefit 4 - testowanie zmian
Porównanie systemów automatyzacji
Podsumowanie